MAKE A WISH ΕΛΛΑΔΟΣ ΚΑΙ ΓΕ.Λ ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του ΓΕ.Λ ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ ΘΑΣΟΥ στήριξαν το έργο του φιλανθρωπικού, Μη Κερδοσκοπικού Οργανισμού Make – A – Wish Ελλάδος, επιθυμώντας να μοιραστούν με τους συμμαθητές τους τη δύναμη μιας Ευχής.
Το κάθε αστέρι αποτελεί ένα ελάχιστο δείγμα αγάπης και συμπαράστασης προς τα παιδιά που στηρίζει η Οργάνωση και τα οποία πάσχουν από σοβαρές παθήσεις.
Σε αυτή την προσπάθεια θέλουμε και μπορούμε να συμμετέχουμε όλοι χαρίζοντας δύναμη στα παιδιά που μας έχουν ανάγκη.
Ενώσαμε λοιπόν όλοι μαζί τις δυνάμεις μας και μοιραστήκαμε τη δύναμη μιας Ευχής, στολίζοντας το δέντρο των Χριστουγέννων της σχολικής μονάδας Γυμνασίου-Λυκείου με τα Αστέρια της Ευχής, της χαράς, της δύναμης και της ελπίδας, που συνάδουν με το Πνεύμα των Χριστουγέννων. Καλές γιορτές σε όλους σας από το εκπαιδευτικό προσωπικό και τους μαθητές μας. Ας κάνουμε λοιπόν όλοι μας ευχές, γιατί τα θαύματα, αν το πιστεύουμε, μπορούν να πραγματοποιηθούν.